Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2015, 11:45

Fico: Opoziční poslanci by nás najradšej zaškrtili, v ich očiach bola závisť

Slovenský premiér Robert Fico sa vyjadril, že jeho vláda sa snaží veľkých investorov smerovať na juh stredného Slovenska alebo na východ.

Premiér Robert Fico sa dnes v relácii televízie TA3 V politike vyjadril, že o príchode automobilky Land Rover na Slovensko vláda rokovala viac ako rok "veľmi intenzívne a diskrétne." "Boli sme tajne v Británii," dodal.

Na kritiku premiér zareagoval ostro so slovami: "Opoziční poslanci by nás najradšej zaškrtili, v ich očiach bola závisť." Takisto sa Ficovi nepáčia výroky typu, že Land Rover na Slovensko prišiel aj napriek vláde. "Príchod Land Roveru je dobrá známka pre našu vládu," vyhlásil premiér.

K príchodu Land Roveru do okolia Nitry v súvislosti s veľkým regionálnymi rozdielmi sa Fico vyjadril, že "vláda presviedčala všetkých veľkých investorov, nech idú na juh stredného Slovenska alebo na východ, investor má ale svoje predstavy a z logistických dôvodov sa Land Rover rozhodol pre inú lokalitu."

"Nemôžeme očakávať, že Slovensko sa bude rozvíjať rovnomerne," povedal Fico. "My sme nezostali spať, pracujeme na 3 alebo 4 veľkých investíciách v objeme 1 miliardy eur a spúšťame zákon o podpore najmenej rozvinutých okresov. Kde je väčšia nezamestnanosť, vieme ponúknuť investorovi väčšie stimuly."

"Všetko je prerátané, tento investor bude mat dostatok pracovnej sily k dispozícii," vyjadril sa premiér k otázke pracovných síl pre Land Rover. "Očakávame od Land Roveru, že príde s platmi nad priemerom národného hospodárstva," dodal premiér Fico.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.