Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2014, 16:31

Čaplovič zaplatí zamestnancom rezortu školstva jazykové kurzy

Rezort školstva pod vedením Dušana Čaploviča (Smer-SD) zaplatí svojim zamestnancom jazykové kurzy. Vzdelávanie na rok pre 100 až 120 zamestnancov by ministerstvo malo vyjsť na 40.000 eur bez DPH. Vyplýva to z výzvy na predkladanie ponúk zverejnenej vo vestníku verejného obstarávania.

Zatiaľ nie je známe, aká firma kurzy angličtiny, nemčiny a ruštiny poskytne. Predložené ponuky sa mali otvárať minulý týždeň. „Momentálne prebieha vyhodnotenie predložených ponúk. Preto nie je možné sa k nim vyjadrovať. Informácie poskytneme až po ukončení procesu verejného obstarávania,“ povedal pre TASR hovorca ministra školstva Michal Kaliňák. Jednou z podmienok, ktoré museli splniť uchádzači, bolo poskytnutie minimálne troch zákaziek s celkovou cenou aspoň 40.000 eur.

Vyučovanie jazykov rezort chystá pre zamestnancov tak v riadiacich funkciách, ako aj pre tých, ktorým kurz schváli vedúci zamestnanec. „V zmysle zákona o štátnej službe služobný úrad zabezpečí štátnemu zamestnancovi prehlbovanie kvalifikácie v rozsahu najmenej piatich služobných dní v kalendárnom roku. Za tento čas patrí štátnemu zamestnancovi funkčný plat. Náklady na prehlbovanie kvalifikácie uhrádza služobný úrad,“ zdôvodnil Kaliňák, prečo sa ministerstvo rozhodlo zaplatiť zamestnancom jazykové vzdelávanie. Zamestnanci majú po absolvovaní kurzu absolvovať výstupný test. Keď ho úspešne zvládnu, dostanú certifikát.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.