Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.07.2013, 00:00

Odvolaný arcibiskup pôjde do cudziny (video)

Bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák vidí svoju budúcnosť mimo Slovenska, povedal to v sobotu počas diskusie na hudobnom festival Pohoda v Trenčíne.

[[{"type":"hn-image","fid":"224109","attributes":{"class":"right","width":"300","height":"200"}}]]Bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák vidí svoju budúcnosť mimo Slovenska, povedal to v sobotu počas diskusie na hudobnom festivale Pohoda v Trenčíne. „Keď mám povedať, aké riešenie by malo byť, tak asi odídem do cudziny. Aj keď ma majú ľudia radi, Slovensko sa pre mňa v tejto rovine zatvára,“ oznámil. Pripomenul, že presne po roku od odvolania z biskupského stolca sa novým arcibiskupom stal jeho bývalý pomocný biskup Ján Orosch.

„Fakt, že bol do Trnavy vymenovaný nový arcibiskup, mi dáva za pravdu, že moja kauza je kdesi bokom.“ HN pred dvoma týždňami informovali, že podľa zdroja s prostredia Vatikánu o Bezákovi uvažuje ako budúcom veľvyslancovi Svätej stolice v Česku, či niektorej z krajín severnej Európy.

Aj Bezák na Pohode nepriamo potvrdil, že jeho pôsobenie bude spojené s funkciou v cudzine.

„Nemôžem žiť z toho, že ľudia mi zatlieskajú, to nie je môj život. Môj život je mandát, ktorý chcem mať a keď ho inde budem mať, tak za ním pôjdem. Už mi aj písali priatelia z jednej krajiny, aby som prišiel, že budem môcť fungovať ako potrebujem,“ načrtol. Vystúpenie Bezáka na Pohode do soboty tajili, aby mu ho cirkev nezakázala. Bezák má už vyše roka zakázané vyjadrovať sa pre médiá. Diskusiu s ním v hľadisku sledovala aj expremiérka Iveta Radičová, trenčiansky primátor Richard Rybníček, aj bývalý český exminister zahraničných vecí Karel Schwarzenberg.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.