Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2014, 12:15

Takto sa to bežne nerobí, reaguje politológ na postoj Kňažka a Procházku

Postoj Milana Kňažka a Radoslava Procházku (na snímke) k dnešnej tlačovej konferencii, na ktorej pôvodne avizovali spoločné tlačové vyhlásenie s Andrejom Kiskom, naznačuje ich neistotu ohľadom tohto kandidáta. „Asi majú pocit, že Andrej Kiska nie je taký kandidát, s ktorým sa dá bezo zvyšku stotožniť. Nakoniec, jeho kampaň nebola argumentačne úplne presvedčivá," povedal politológ Juraj Marušiak.

Na avizované spoločné vyhlásenie troch kandidátov z tohtoročných prezidentských volieb, Andreja Kisku, Radoslava Procházku a Milana Kňažka, dnes napokon Kňažko vôbec neprišiel a Procházka vyzval voličov, aby sa v druhom kole rozhodli sami.

Podľa Marušiaka takéto správanie nie je štandardné. „Ak súhlasím so zvolaním tlačovej konferencie, malo by mi byť jasné, čo tam poviem," poznamenal. Dodal, že Procházka možno nechce v budúcnosti niesť zodpovednosť za kroky Andreja Kisku v prezidentskom úrade, ak by bol zvolený, a preto formuloval svoje stanovisko tak opatrne. Rozhodnutie Milana Kňažka vôbec sa na tlačovej konferencii nezúčastniť a reagovať len stručným vyhlásením pre agentúry, považuje za veľmi neobvyklé. "Takto sa to bežne nerobí," povedal.

Kňažkovu neúčasť dnes Kiska ospravedlnil so slovami, že nemôže prísť osobne, ale už dávnejšie mu vyjadril podporu. "Chcem sa poďakovať pánovi Kňažkovi za to, že mi v druhom kole vyjadril plnú podporu a odporučil svojim voličom, aby ma volili," vyhlásil Kiska.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.