Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2021, 10:34

Rýchlostnú cestu R3 Tvrdošín – Nižná zaplatíme z eurofondov. Stáť to má takmer 60 miliónov eur

Zhruba päť kilometrov dlhý obchvat Tvrdošína sa začal stavať vo februári. Hotový má byť v roku 2023.

Rýchlostná cesta R3
Zdroj: TASR/J. Novák

Výstavba rýchlostnej cesty R3 na Orave Tvrdošín – Nižná bude financovaná pomocou eurofondov. Oznámilo to na sociálnej sieti Ministerstvo dopravy a výstavby s tým, že ide o dobrú správu pre štátny rozpočet.

Ministerstvo dopravy ako riadiaci orgán pre operačný program Integrovaná infraštruktúra pripravuje vyzvanie pre Národnú diaľničnú spoločnosť na predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok pre tento národný projekt.

Indikatívna výška finančných prostriedkov vyčlenených na toto vyzvanie zo zdroja Únie je podľa rezortu dopravy 58 017 433 eur.

Zhruba päť kilometrov dlhý obchvat Tvrdošína sa začal stavať vo februári. Hotový má byť v roku 2023.

"Obchvat Tvrdošína odľahčí mesto od tranzitnej dopravy, zvýši bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Vodičom skráti čas jazdy a prinesie úsporu pohonných hmôt. Obyvateľom mesta prispeje k zlepšeniu životných podmienok predovšetkým znížením hluku, prašnosti a vibrácií," skonštatoval rezort dopravy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.