Výsledkovo sme sklamali, hodnotil Bokroš po nepodarenom turnaji

11.04.2015, 17:22

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov obsadila na prípravnom Turnaji štyroch krajín v Bratislave poslednú štvrtú priečku. Rozhodol o tom sobotňajším duel, v ktorom českým rovesníkom podľahla 1:6.

V troch zápasoch na podujatí tak nezískala ani bod, pričom strelila len dva góly, jeden Čechom a druhý pri prehre 1:4 s Rusmi. Tí sa bez zaváhania stali celkovými víťazmi turnaja.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša dokázali v úvodných minútach prvého dejstva držať krok s aktívnejším súperom. Postupom času však strácali na útočnom lesku a viac práce mali pred vlastným brankárom Christiánom Pavlasom.

Ten v na začiatku 18. minúty ešte vytesnil Skleničkov pokus vyrážačkou, ale o niekoľko okamihov neskôr nemal nárok pri ukážkovej kombinácii českých juniorov s koncovkou Jiřího Smejkala do prázdnej bránky.

V strednej časti hry prepustili Slováci po sympatickej úvodnej snahe súperovi stredné pásmo a ten svoju dominanciu začal pretavovať do ďalších gólov. V 34. minúte prekonal Pavlasa spomedzi kruhov Michal Kovařčík, na ktorého už o dve minúty po efektnej kombinácii nadviazal Samuel Ollender a plodné minúty českého tímu zakončil tri minúty pred druhou sirénou Smejkal.

Na začiatku tretieho dejstva síce skorigoval na 1:4 Maroš Surový, no hra domácich sa nezlepšila. Česi si na ľade robili, čo chceli a v závere pridali ešte dva góly. Ten piaty v 47. minúte Radim Zohorna a skóre stretnutia uzavrel necelých desať minút pred koncom Daniel Voženílek.

Turnaj štyroch krajín v Bratislave:

SR "20" - ČR "20" 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)

Góly: 41. Surový – 18. Smejkal (Kotala, Voženílek), 34. Kovařčík (Gyori, Krliš), 36. Ollender (Nestrašil, Adam), 37. Smejkal (Pyrochta, Kotala), 47. Zohorna (Ollender, Kuťák), 51. Voženílek (Kotala, Smejkal). Rozhodovali: Müllner, J. Konc - L. Kacej, J. Tvrdoň, vylúčení: 5:7, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 296 divákov

hlasy po zápase:

Ernest Bokroš, tréner SR "20": "Koniec sezóny mali aj Česi, Fíni či Rusi. Chlapcov sme nabádali hlavne na tento tretí zápas, pretože Česko môže byť reálnym súperom pre nás. Síce sme sa snažili, výsledkovo sme sklamali. Snaha už dnes nestačí, treba do toho dať aj umenie."

Dominik Briestenský, útočník SR "20": "Bol to dosť ťažký zápas. Výsledok nie je adekvátny hre, za stavu 0:1 sme mali viac šancí, ak by sme ich premenili, mohlo to vyzerať oveľa lepšie. Trápili sme sa celý turnaj v ofenzíve, chýbala nám pohoda v zakončení."

Rusko "20" – Fínsko "20" 6:3 (0:0, 4:3, 2:0)

Góly: 25. a 59. Ždachin, 22. Vovčenko, 28. Svetlakov, 32. Boltanov, 48. Protapovič - 23. Virta, 31. Honkanen, 40. Haaranen, 120 divákov.

Tabuľka:

1. Rusko 3 3 0 0 0 13:4 +9 9

2. Fínsko 3 2 0 0 1 10:8 +2 6

3. Česko 3 0 0 0 2 8:7 +1 3

4. SLOVENSKO 3 0 0 0 3 2:14 -12 0

01 - Modified: 2007-05-08 11:49:00 - Feat.: 0 - Title: Tržby Adidasu v prvom kvartáli mierne stúpli na 2,538 mld. eur
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
20. apríl 2024 02:45