Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2015, 16:34

Slovensko by malo vystúpiť z NATO, vyhlásil Slota

Členovia NATO sú ako somáriky v záprahu, na ktorom sedí americký bankár, ktorý ich poháňa, vyhlásil Slota

Slovensko by malo podľa bývalého predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu vystúpiť z NATO. Slota podporuje dnešné Zhromaždenie občanov proti základniam NATO na Slovensku.

NATO je dnes jednoznačný agresor nielen v Európe, ale aj na Blízkom východe a inde. SR by mala urýchlene vystúpiť z tohto agresívneho zoskupenia,“ povedal Slota dnes pre agentúru SITA.

Nepozdáva sa mu, aby slovenskí chlapci padali za záujmy amerických bankárov. „Hádam národ nie je hlúpy, aby zomieral za ľudí, ktorí si užívajú v USA. Členovia NATO sú ako somáriky v záprahu, na ktorom sedí americký bankár, ktorý ich poháňa. Je v záujme USA vyvolávať konflikt na Ukrajine. Hlavnú škodu však ponesie EÚ, nie USA,“ vyhlásil Slota.


Ján Slota. Snímka: SITA/M. Fabian

Podľa neho USA budú len ryžovať, či predajom zbraní, alebo ťažením nerastných surovín. „My im prikyvujeme len ako sprostí lokaji,“ dodal.

Slota odmieta aj výzvu spravodajkyne Európskeho parlamentu pre Kosovo Ulrike Lunacek, ktorá vyzvala päť členských štátov, medzi nimi aj Slovensko, aby uznali Kosovo ako nezávislý štát. „Keď USA napadli suverénne Srbsko hrubou agresiou, bez vedomia Bezpečnostnej rady OSN tam vtrhli ako fašisti do Poľska. Títo svetoví teroristi si dovolia rozprávať o Donecku ako o niečom neprirodzenom a protiprávnom. Odporúčam, aby lesby v EP odporúčali seberovným a nech normálnych Európanov, a hlavne nás Slovákov, nechala na pokoji,“ vyhlásil Slota.
 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.