Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2014, 10:30

Tisícky škôl dostanú tablety. Chýbajú im však učebnice

Do škôl namiesto chýbajúcich učebníc mieria tablety a ďalšie digitálne vybavenie. Posiela ich tam ministerstvo školstva Dušana Čaploviča na základe žiadostí samotných škôl.

Dokopy 3 454 materských, základných a stredných škôl dostane digitálne sety tvorené interaktívnou tabuľou, projektorom a obslužným notebookom, tabletmi, farebnými tlačiarňami a wifi routermi. Najviac ich pôjde do Prešovského kraja. „Mimoriadny záujem o vybavenie digitálnych učební v časti tablety prevýšil momentálne možnosti projektu, čo jasne potvrdzuje rastúci záujem o postupné dopĺňanie štandardných vyučovacích procesov modernými prvkami,“ uvádza Čaplovičov rezort. Dodávať digitálnu techniku do škôl majú začať od konca marca.

Projekt, ktorý realizuje rezort v spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom je financovaný z prostriedkov Európskej únie v rámci Operačného programu informatizácia spoločnosti. Predpokladom pre získanie novej digitálnej výbavy bola prihláška, ktorú vyhodnocovalo ministerstvo. Školy prihlásené do projektu si môžu na stránke www.digiskola.sk overiť, či patria medzi tie, ktoré splnili požiadavky. Úspešným školám by mal byť v nasledujúcom období aj doručený potvrdzujúci e-mail.

Nákup tabletov je jedným z mnohých tendrov, ktoré stále preveruje Úrad pre verejné obstarávanie. Koná tak na základe podnetu poslanca Miroslava Beblavého, ktorý ešte vlani napadol 11 verejných súťaží na ministerstve školstva v hodnote viac 70 miliónov eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.