Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2021, 14:08 Aktualizované dňa 18.07.2021 o 16:20

Povodňová vlna sa začína prejavovať aj v Bratislave. Dunaj môže stúpnuť o 2,5 metra

Slovenský hydrometeorologický ústav upozornil, že počas nedele hrozia intenzívne búrky na celom území Slovenska.

Povodňová vlna sa začína prejavovať aj v Bratislave. Dunaj môže stúpnuť o 2,5 metra
Zdroj: TASR

Hladina Dunaja by mohla stúpnuť o 2,5 metra. Informuje o tom stránka imeteo.sk, ktorá odporúča obmedziť vodné aktivity na tomto európskom veľtoku.

​Poukázala na to, že povodňová vlna z Nemecka a Rakúska sa začína prejavovať už aj v Bratislave.

Slovenský hydrometeorologický ústav upozornil, že počas nedele hrozia intenzívne búrky na celom území Slovenska. Najpravdepodobnejším nebezpečným javom bude podľa meteorológov opäť prívalový dážď.

 "V dôsledku výdatných zrážok, ktoré sa vyskytli v uplynulých dňoch v nemeckej a rakúskej časti povodia Dunaja, očakávame vzostup až výrazný vzostup vodnej hladiny aj na jeho slovenskom úseku. Zrážky, ktoré sa na povodí vyskytli, pochádzali z tej istej tlakovej níže, ktorá spôsobila katastrofické záplavy v nemeckých regiónoch Porýnie-Falcko a Severné Porýnie-Vestfálsko, ako aj v Beneluxe," uviedli neskôr na sociálnej sieti meteorológovia.

Hladina Dunaja dosahovala v nedeľu o 14.30 h v Devíne výšku 526 centimetrov a Bratislave 565 centimetrov. Kulminácie očakáva SHMÚ v pondelok (19. 7.) v ranných hodinách.

"Podľa aktuálnych predpokladov by mala hladina v Devíne kulminovať na úrovni približne 700 centimetrov a v hlavnom meste na úrovni okolo 740 centimetrov," dodal SHMÚ s dôvetkom, že pozvoľný pokles očakáva v pondelok popoludní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.