Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.04.2015, 00:00

Exkluzívne v HN: Koľko zarába policajná špička

Najlepšie plateným mužom slovenskej polície je riaditeľ kriminálnej agentúry Daniel Goga.

Dosiaľ tieto údaje ležali v šuplíkoch ministerstva vnútra. A verejnosť tak mohla o celkových príjmoch policajnej elity u nás iba špekulovať. HN sa však k údajom, ktoré hovoria o zárobkoch šéfa polície, jeho viceprezidentov či riaditeľa kriminálnej agentúry dostali na základe infozákona. Dáta si vypýtali vrátane odmien či mimoriadnych príplatkov. Výsledok pritom prekvapil. Najlepšie zarábajúcim funkcionárom u nás totiž nie je šéf celej polície Tibor Gašpar, ktorý má pod sebou celý, asi 20-tisícový zbor policajtov.

 

Jeho príjem za vlaňajšok v celkovej výške takmer 44-tisíc eur totiž prekonal viceprezident polície Ľubomír Ábel. A nielen on. Na vrchol rebríčka príjmov sa zaradil šéf Národnej kriminálnej agentúry Daniel Goga s príjmom viac ako 46600 eur.


Celý článok nájdete TU.

Od bočných úmyslov by mal odrádzať príjem

Policajný zbor má byť spolitizovaný


Ministerstvo vnútra vysvetľuje rozdiely príplatkami za odslúžené roky. „Rozdiel v odmeňovaní vznikol najmä tým, že viceprezident Ľubomír Ábel má odslúžených viac ako 32 rokov,“ uviedla hovorkyňa rezortu Andrea Dobiášová s tým, že Gašpar má odslúžených menej ako 21 rokov.

Bývalý štátny tajomník ministerstva vnútra Ladislav Polka upozorňuje, že rozdiely vznikajú aj subjektívnymi odmenami zo strany ministrov, ktoré často vyplývajú len zo sympatií či politickej náklonnosti. „Myslím, že nastal vhodný čas na prehodnotenie systému odmeňovania v polícii,“ povedal Polka. Vnútro však žiadne takéto zmeny zatiaľ nechystá.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.