Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2014, 17:38

Lídrom eurokandidátky Mosta-Híd má byť Zsolt Simon

Lídrom kandidačnej listiny Mosta-Híd pre májové eurovoľby má byť Zsolt Simon, dvojkou József Nagy a trojkou František Šebej. Zhodlo sa na tom dnešné stranícke predsedníctvo. O nomináciách definitívne rozhodne Republiková rada, ktorá sa zíde v sobotu 8. marca. TASR to potvrdil podpredseda Mosta-Híd László Solymos.

Voľby do Európskeho parlamentu (EP) sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 24. mája 2014. Slováci si budú voliť 13 europoslancov. Historicky pôjde o tretie eurovoľby na území SR. V posledných, v roku 2009, dosiahla volebná účasť na Slovensku 19,64 percenta, čo bolo najmenej v celej EÚ. Na voľbách sa zúčastnilo 16 politických strán, zvíťazil Smer-SD, ktorý má v EP päť poslancov z celkovo trinásť slovenských.

Farby Slovenska v EP háji v súčasnosti Monika Flašíková Beňová, Monika Smolková, Katarína Neveďalová, Boris Zala a Vladimír Maňka (všetci Smer-SD), Eduard Kukan a Peter Šťastný (obidvaja SDKÚ-DS), Anna Záborská a Miroslav Mikolášik (obaja KDH), Edit Bauer a Alajos Mészáros (obaja SMK), Jaroslav Paška (SNS) a Sergej Kozlík (ĽS-HZDS).

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.