Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
V Novákoch došlo opäť k nešťastiu, tentoraz v centre testovania munície, kde na strelnici vybuchol ručný granát. Explózia ťažko zranila 36-ročného muža. Tragédia sa podľa náčelníka generálneho štábu Petra Vojteka stala pri funkčných skúškach, pričom vybuchnutý granát už mal za sebou prvotnú kontrolu. Tá sa robí formou röntgenu, kde sa zistí, či má munícia oba zaisťovacie kolíky. „Celkovo odskúšali 23 granátov, ktoré vykazovali všetky známky správnosti,“ uviedol Vojtek.

Podľa hovorcu operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Borisa Chmela bol muž v čase prevozu do bojnickej nemocnice pri vedomí. „Na tele má mnohopočetné drobné poranenia, tiež zranenie hlavy, brucha a hornej končatiny.“ Tragédiu už vyšetrujú ľudia z ministerstva obrany, ako aj polícia.

K podobnému výbuchu došlo v Novákoch aj vlani, keď v opravárenskom podniku zahynul človek a traja boli zranení. Granát, ktorý explodoval teraz, nebol z rovnakej série, keďže ich používanie Vojtek zastavil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.