Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2014, 09:52

Dráma v Liptovskom Mikuláši. Kukláči jedenásť hodín obliehali dom expolicajta


Po jedenásťhodinovom obliehaní sa dnes krátko pred 5. hodine ráno viac ako polstovke zasahujúcich policajných špecialistov podarilo zadržať ozbrojeného expolicajta obvineného zo série lúpeží. Zabarikádovaný v rodičovskom dome v širšom centre Liptovského Mikuláša neváhal viackrát použiť strelnú zbraň.

„Vypátraný 31-ročný muž, podozrivý z ôsmich ozbrojených lúpeží a dvoch krádeží, nereagoval na naše výzvy, aby upustil od svojho konania. Pri zásahu, ktorý musím jednoznačne hodnotiť ako úspešný, bol zneškodnený a utrpel zranenia zlučiteľné so životom,“ uviedol pre TASR viceprezident Policajného zboru SR Milan Lučanský.

Zároveň spresnil, že akcia sa začala v utorok (5.8.) pred osemnástou a napokon padlo nadránom rozhodnutie pristúpiť k definitívnemu zákroku, lebo sa brieždilo a mohlo dôjsť k ohrozeniu ľudí prechádzajúcich po okolitých uliciach. „Nachádzal sa v podkroví domu a špeciálne jednotky použili zásahové výbušky a ďalšie donucovacie prostriedky,“ opísal.

„Snažili sme sa s ním vyjednávať, ale odmietal komunikovať. K celej akcii sme pristupovali s najvyššou mierou bezpečnosti a profesionality, aby sa nikomu nič nestalo. Nedalo sa to vyriešiť hneď podvečer, museli sme upustiť od prvotného zásahu, lebo bolo treba evakuovať z domu jeho rodinných príslušníkov a boli indície, že mal pyrotechnické zariadenie, ktoré mohlo väčšie škody,“ dodal policajný viceprezident.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.