Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2014, 12:09

Kiska stiahol Gašparovičovu námietku. Chce rozhodnutie o Čentéšovi

Kiska chce, aby Ústavný súd bez zbytočného odkladu rozhodol a konal.

Prezident SR Andrej Kiska sa dnes stretol s predsedníčkou Ústavného súdu SR Ivettou Macejkovou. Dal jej list, v ktorom ju informoval, že nemá žiadne námietky zaujatosti voči sudcom Ústavného súdu SR v konaniach a sťažnostiach Jozefa Čentéša. TASR o tom informoval prezidentov poradca Rado Baťo.

Nástupom do funkcie prezidenta sa Andrej Kiska stal osobou, ktorá reprezentuje účastníka týchto konaní. "Ako účastník týchto konaní vyhlasujem, že nemám žiadne námietky zaujatosti voči sudcom Ústavného súdu Slovenskej republiky a ani sa nestotožňujem s námietkami zaujatosti vznesenými bývalým prezidentom SR,” uviedol Andrej Kiska.


Online rozhovor: Ako chce Kiska meniť pomery v súdnictve? Pýtajte sa jeho poradcu


Prezident SR Andrej Kiska by zároveň privítal, aby Ústavný súd SR v oboch prípadoch bez zbytočného odkladu konal a rozhodol.

Jozef Čentéš prostredníctvom svojho advokáta Petra Kubinu informoval TASR, že dnešné rozhodnutie prezidenta o späťvzatí námietok zaujatosti voči sudcom Ústavného súdu víta. "V súčasnosti už neexistuje žiadna prekážka, ktorá by bránila Ústavnému súdu rozhodnúť v merite veci," uviedol Čentéš.

Predsedníčka Ústavného súdu SR na stretnutí odovzdala prezidentovi SR štátne vyznamenania, ktoré mu podľa zákona o vyznamenaniach Slovenskej republiky odovzdáva po tom, ako sa prezident ujme funkcie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.