Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2016, 12:56

Kaliňák obvinil Matoviča, že je tunelár. Vedľa mňa je biely kôn, reagoval na ministra

Šéf OĽaNO Igor Matovič a minister vnútra Robert Kaliňák sa dnes dostali v relácii RTVS do ostrej výmeny názorov. Hlavnou témou bol spor medzi premiérom Robertom Ficom a Matovičom ohľadne jeho podnikania.

To čo urobil Matovič, je preukázateľný podvod. To, ako sa tvári, že je slušný politik, má teraz trhliny a jeho imidž sa mu zrútil ako domček z karát,“ vyhlásil Kaliňák. Dodal, že Matovič je daňový podvodník. „Previedli ste firmu na bieleho koňa a okradli štát. Ste tak trochu tunelár. Celý ten obchod bol jasne fiktívny a jediný jeho dôvod bolo zabrániť daňovej kontrole, aby zistila vaše daňové podvody,“ doplnil minister vnútra.

Matovič uviedol, že premiér Fico je zbabelec, lebo neprijal pozvanie do tejto diskusie. „Najprv ma v priamom prenose obviňuje a v priamom prenose porušuje zákon, a potom to ani nepríde vysvetliť do diskusie. Fico vrátil svojím konaním Slovensko do minulého storočia,“ povedal Matovič.

Šéf OĽaNO potom obvinil Kaliňáka, že on je biely kôn a spomenul kauzu spoločnosti Kovošrot. „Vedľa mňa sedí biely kôn, ktorý vo firme Kovošroty vytuneloval 58 miliónov korún.“ Kaliňák reagoval na Matoviča tým, že je klamár a do politiky vstúpil len preto, aby mohol zakrývať svoje podvody.

Kaliňák reagoval na opätovnú ponuku Matoviča pre premiéra Roberta Fica, aby sa za 122 milión korún posadil pred detektor lži a odpovedal na otázky, ktoré nadiktuje opozičný politik. „Môžete pokojne odtajniť svoje daňové priznanie, poveriť daňový úrad, nech zverejní všetky vaše daňové účty,“ menoval ďalšiu alternatívu na očistenie mena Kaliňák. „To už robí pán premiér v priamom prenose,“ zareagoval Matovič.

Igor Matovič reagoval na obvinenia premiéra Roberta Fica:


 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.