Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2013, 12:41

Bratislava má nové cestovné lístky. Takto vyzerajú

Cestovné lístky majú nový dizajn. Ich cena sa však meniť nebude.

Cestujúci v bratislavskej mestskej hromadnej doprave (MHD) by si mali začať zvykať na nový vizuál cestovných lístkov. Po roku a pol Dopravný podnik Bratislava opäť mení ich dizajn. Z cestovných lístkov s novým vizuálom sú zatiaľ vo vybraných predajniach len 60-minútové nezľavnené, informuje podnik.
     
„Poslednou zmenou prišlo k skupinovému zjednoteniu nezľavnených, zľavnených a ostatných cestovných lístkov, ktoré boli farebne odlíšené. Na túto zmenu však reagovala staršia časť verejnosti, ktorá mala problém s rozlíšením časovej platnosti jednotlivých cestovných lístkov," vysvetľuje DPB. Nové cestovné lístky sú podľa neho prehľadnejšie a cestujúcim uľahčia orientáciu.


     
 V predajniach, na distribučných miestach aj v automatoch sú dnes podľa DPB k dispozícii cestovné lístky s novými vizuálmi aj staré lístky, ktorých dopredaj sa bude uskutočňovať počas nasledujúcich mesiacov. „Údaje na starom aj novom vizuáli sú rovnaké. Zreteľne je vyznačená platnosť cestovného lístka a na rube zostávajú aj dvojjazyčné informácie,“ podotýka dopravný podnik.
      
Postupne bude DPB distribuovať aj ostatné cestovné lístky s novým vizuálom a predpokladá, že k definitívnemu dopredaju starých zásob dôjde začiatkom roka 2014. „Výška cestovného však zostáva naďalej nezmenená, ide len o novú vizualizáciu,“ uisťuje DPB.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.