Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2015, 20:37

Hríb odkazuje: Václav Mika Lampu v RTVS zabil

Osud relácie Pod lapou je zrejme spečatený. Po potvrdení informácie, že RTVS ju dnes neodvysiela, sa jednoznačne vyjadril jej moderátor Štefan Hríb a režisér Mário Homolka.

"Dnešným zákerným rokovaním Václav Mika definitívne pochoval a zabil Lampu v RTVS. Je nám to veľmi ľúto," píšu tvorcovia relácie na webovej stránke magazínu .týždeň.

O tom, že relácia Pod lampou nebude odvysielaná, informoval ako prvý portál Stratégie.sk.

Samotná RTVS ešte vec za uzavretú nepovažuje. Definitívne stanovisko chce vydať až po ukončení rokovaní so spoločnosťou W PRESS, ktorá externe vyrába Pod lampou a vydáva aj Hríbov .týždeň.

Problémom je 50-tisícová pokuta, ktorá dostala RTVS za odvysielanie relácie Večer pod Lampou, kde Hríb diskutoval o kauze Cervanová. RTVS chcela tieto peniaze od W Press. Hríb označil sankciu za likvidačnú, a tak si pomohol verejnou zbierkou.

Hríb tvrdí, že šéf RTVS Václav Mika sa ľuďom vysmial do tváre. "Urobíme preto v nasledujúcich dňoch a týždňoch všetko, aby slobodné diskusie Pod lampou neboli na Slovensku umlčané," dodáva Hríb.

Pre RTVS podľa slov svojej hovorkyne Dominiky Šulkovej nie je W PRESS dôveryhodný partner práve pre hroziace pokuty. "RTVS si nemôže dovoliť uzatvoriť zmluvnú spoluprácu so spoločnosťou, ktorá vytvára konkrétny formát spôsobom, ktorý na seba opakovane viaže riziko sankcií a pokút,“ uviedla Šulková.

Témou dnešnej relácie mal byť Islamský štát. Ide o motív – aj vzhľadom na minulotýždňové útoky v Paríži, keď teroristi zastrelili desať novinárov magazínu Charlie Hebdo pre drsné karikatúry Mohameda – aktuálny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.