Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.04.2014, 13:38

Staré tváre sa vracajú. Europoslancom chce byť Slota či Mikloško

Na kandidačných listinách pre májové eurovoľby sa objavili viacerí politici, ktorí sa z politiky už takmer vytratili. Europoslancom by chcel byť napríklad Ján Slota či František Mikloško.

Slota kandiduje za Kresťanskú Slovenskú národnú stranu. Na listine sú s ním aj ďalší bývalí poslanci SNS. Na zozname strany Národ a spravodlivosť - naša strana sú ďalší bývalí národniari. Mikloško sa o miesto v Bruseli uchádza na kandidátke hnutia NOVA, OKS a KDS.

Pod novou značkou kandiduje Irena Belohorská a Peter Baco, ktorí už v europarlamente sedeli. Vtedy to bolo pod hlavičkou ĽS-HZDS, dnes kandidujú za Stranu demokratického Slovenska. Založil ju europoslanec Sergej Kozlík po zániku ĽS-HZDS.

O miesto v Bruseli má záujem napríklad aj neúspešný prezidentský kandidát Jozef Behýl. Do europarlamentu sa pokúša dostať na kandidačnej listine strany Nový parlament.

Eurovoľby sa na Slovensku uskutočnia 24. mája. Kandiduje 29 politických strán. Kandidáti musia mať najmenej 21 rokov. Voliť si budeme 13 europoslancov.

Kandidujú: NOVA, Konzervatívni demokrati Slovenska, Občianska konzervatívna strana (1), Kresťanskodemokratické hnutie (2), Smer-SD (3), Slovenská ľudová strana (4), Národ a Spravodlivosť - naša strana (5), Magnificat Slovakia (6), Demokratická občianska strana (7), 7 statočných regionálna strana Slovenska (8), Maďarská kresťanskodemokratická aliancia (9), Strana TIP (10).

Ľudová strana Naše Slovensko (11), Európska demokratická strana (12), Nový parlament (13), Most-Híd (14), Kresťanská Slovenská národná strana (15), Strana demokratického Slovenska (16), Strana zelených (17), VZDOR - strana práce (18), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (19), Právo a spravodlivosť (20).

Sloboda a Solidarita (21), Strana moderného Slovenska (22), Komunistická strana Slovenska (23), ÚSVIT (24), Strana občianskej ľavice (25), Slovenská národná strana (26), Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana (27), Priama demokracia, Kresťanská ľudová strana (28), Strana maďarskej komunity (29).

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.