Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2021, 00:00

Školský psychológ sa počas lockdownu so žiakmi stretával aj v parku. Aké benefity priniesla online výučba?

Z prieskumu psychickej pohody u študentov nám jasne vyplynulo, že toto obdobie je pre nich výrazne náročnejšie, povedal o online výučbe pre HN školský psychológ Radovan Kyrinovič.

Psychológ Radovan Kyrinovič

S akými problémami za vami najčastejšie chodili žiaci v čase dlhodobého dištančného vzdelávania?

Boli to najmä problémy so zvýšeným stresom a pridružené problémy, či už v rámci maturitných alebo nematuritných ročníkov, problémy s domácim spolunažívaním, úzkostné prežívanie vzhľadom na neistú budúcnosť a poradenstvo týkajúce sa výberu vysokých škôl a prijímacích skúšok na vysoké školy.

Konzultovali ste osobne alebo ste taktiež prešli do online priestoru?

Vzhľadom na to, že do školy mali prístup iba zamestnanci, tak som niektoré konzultácie realizoval online formou, či už videa alebo len audia.

Keďže takúto formu považujem v niektorých prípadoch za nedostatočnú, tak som ponúkal možnosť stretnutia mimo priestorov školy – v otvorených parkoch, záhradách alebo počas prechádzky mestom. Využívali to žiaci aj rodičia.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.