Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2013, 10:34

Súd potvrdil trest pre Slotu. Zaplatí päťtisíc eur

Súdny proces s Jánom Slotom bol nakoniec iba sporom o to, koľko by mal byť bývalý predseda SNS bez vodičského preukazu.

Finančná pokuta 5 tisíc eur a 16 mesiacov bez vodičáku. Okresný súd v Čadci dnes na hlavnom pojednávaní potvrdil trestný rozkaz zo septembra tohto roka. Rozsudok ešte nie je právoplatný, obe strany sa majú možnosť odvolať.

Ján Slota, ktorého v máji zadržali policajti po divokej jazde v Čadci, na súd do Čadce neprišiel. Pojednávalo sa tak v jeho neprítomnosti. Prokurátorka čadčianskej okresnej prokuratúry ktorá v septembri nesúhlasila s trestným rozkazom, dnes nežiadala pre bývalého politika väzenie. Spokojná bola aj s výškou pokuty.

Nepozdávala sa jej akurát doba, počas ktorej by Slota nemal sadnúť za volant. Namiesto 16 mesiacov navrhovala až dva roky bez vodičáku. S tým však súd nesúhlasil. Podľa samosudcu totiž nedošlo na hlavnom pojednávaní k zmene skutkového stavu a dôkazovej situácie.  Preto podľa neho nebol dôvod pre iné rozhodnutie.

Ak by Slota pokutu nezplatil hrozí mu trojmesačné väzenie. Proti rozsudku sa môže odvolať do 15 dní.

Expolitik 9. mája ignoroval v Čadci výzvy policajnej hliadky, ktorá ho chcela zastaviť kvôli podozrivej jazde. Po zadržaní odmietol dychovú skúšku, čo sa v takýchto prípadoch považuje za priznanie viny.  Za mrežami strávil niekoľko hodín. Nakoniec sa mu podarilo vyhnúť superrýchlemu konaniu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.