Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2015, 18:40

Kaník: Zápas proti prejavom rasizmu a xenofóbie nikdy neskončí

Zápas proti prejavom rasizmu, xenofóbie a akejkoľvek formy diskriminácie či neznášanlivosti nikdy nekončí. Platí to aj 74 rokov po tom, ako vláda slovenského štátu vydala neslávne známe nariadenie o právnom postavení Židov, tzv. Židovský kódex, tvrdí Ľudovít Kaník.

V Demokratickej skupine DS-SDKÚ si so všetkou úctou spomíname na tých, ktorí boli vďaka tomuto nariadeniu doslova zbavení ľudskej dôstojnosti.

Židovské obyvateľstvo postihli tvrdé antisemitistické zákony a nariadenia, ktoré vyvrcholili navždy odsúdeniahodnou deportáciou židovských občanov do koncentračných táborov. Toto sa už nikdy viac nesmie zopakovať!

Aj dnes sme často konfrontovaní s nenávisťou a neznášanlivosťou, spojenou najmä s náboženským fundamentalizmom. Musíme sa mať veľmi na pozore pred takýmito formami, ktoré ohrozujú náš demokratický spôsob budovania spoločnosti, ale aj našu civilizáciu ako takú. Musíme byť ostražití a bdelí, aby sme nedovolili návratu všetkým tým strašným javom, ktoré boli v minulosti spájané s antisemitizmom.

Dnes totiž môže to isté priniesť neznášanlivý islamský fundamentalizmus. Preto ochraňujme dôsledne hodnoty našej západnej civilizácie a budujme demokratickú a liberálnu spoločnosť, ktorú si zároveň dôsledne chráňme.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.