Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.06.2015, 17:17

Kauza Gorila pokračuje. Haščák z Penty bol na polícii

Jeden z partnerov finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák bol na polícii ako svedok už viackrát v súvislosti s vyšetrovaním kauzy Gorila.

Jeden z partnerov finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák bol na polícii, kde vypovedal ako svedok v kauze v kauze Gorila. Informuje o tom portál aktuality.sk.

Haščák má byť hlavným aktérom údajného spisu tajnej služby. Novinárom však dôvod povedať nechcel. „Skúste si so mnou dohodnúť rozhovor cez nášho hovorcu," reagoval Haščák.

Kauzou Gorila sa bude zaoberať parlament. Šéfovi hnutia NOVA Lipšicovi sa v radoch opozície podarilo vyzbierať 40 podpisov potrebných na zvolanie mimoriadneho rokovania parlamentu.

Na schôdzi sa má riešiť postup špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika pri vyšetrovaní kauzy Gorila. Podľa opozície blokuje vypočutie kľúčových svedkov. 

Podľa informácií portálu bol na polícii Haščák ako svedok už po niekoľkýkrát v súvislosti s čiastkovým vyšetrovaním kauzy Gorila. Haščák sa nedávno ocitol v médiách pre spor s exministrom vnútra Danielom Lipšicom.

Ten na jednom z ostatných rokovaní brannobezpečnostného výboru hovoril o známom finančnom žralokovi. Podľa Daniela Lipšica „podnikateľ Jaroslav Haščák verejne rozpráva, že sa vyšetrovania (kauzy Gorila) neobáva, lebo má vopred informácie, aké úkony budú urobené.“

Toto Lipšicove tvrdenie označil Haščák za nepravdivé. „V jeho výroku je pravdivé iba to, že som podnikateľ a že sa vyšetrovania Gorily naozaj nebojím,“ píše sa v Haščákovom stanovisku.

Údajný spis tajnej služby sa objavil na internete pred Vianocami v roku 2012. Mal vzniknúť na základe odpočúvania bytu na Vazovovej ulici. Práve v tomto byte sa mali tvoriť dohody o privatizáciách, veľkých nákupoch či financovaní politických strán za druhej vlády Mikuláša Dzurindu. Podľa spisu Gorila mal byť v spomínanom byte aj premiér Robert Fico.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.