Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2014, 15:13

Diaľničný tunel Horelica sa rozšíri. Pribudnú dva pruhy

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) pripravuje ďalšie kroky na výstavbu zvyšných dvoch pruhov na úseku diaľnice D3 na severe Slovenska z Oščadnice po Čadcu, Bukov. Ich súčasťou bude aj vybudovanie druhej rúry v tuneli Horelica.

Vyplýva to z predbežného oznámenia, ktoré diaľničiari zverejnili vo vestníku verejného obstarávania. Chystajú súťaž, prostredníctvom ktorej chcú nájsť firmu na vypracovanie napríklad dokumentácie na stavebné povolenie či na ponuku alebo tiež na výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie pre túto stavbu. Cenu zákazky predpokladajú vo výške 1,55 milióna eur.

Tento úsek diaľnice D3 je totiž navrhnutý ako štvorpruhový. V súčasnosti vodiči využívajú len dva pruhy a ľavú tunelovú rúru v tuneli Horelica.

Plánovaný druhý profil cesty má byť dlhý štyri kilometre a okrem druhej tunelovej rúry má na ňom byť aj osem mostov. NDS odhaduje, že jeho výstavba sa začne v roku 2018 a dokončený by mal byť v roku 2020.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.