Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2013, 23:59

Iných súdy trestali. Slota opäť s pokutou

Viac ako 1,3 promile alkoholu v dychu namerali policajti šoférovi Škody 105, ktorú zastavili v Seredi.

Viac ako 1,3 promile alkoholu v dychu namerali policajti šoférovi červenej Škody 105, ktorú zastavili minulý utorok na Bratislavskej ulici v Seredi. V super rýchlom konaní ho súd už na druhý deň odsúdil na dvojročnú podmienku a rovnako dlhý zákaz šoférovania.

Ide o jeden z 15 rozsudkov, ktoré súdy vyniesli minulý týždeň nad opitými vodičmi. Bývalý predseda SNS Ján Slota sa včera dočkal už druhého verdiktu – ten má ale opäť podobu finančného trestu. Súd Slotovi vymeral päť tisíc eur a zákaz šoférovania na 16 mesiacov. Pre podozrenie z jazdy pod vplyvom alkoholu ho v Čadci zastavili policajti, Slota odmietol fúkať aj test na alkohol v krvi. Pozerá sa tak na neho, ako keby jazdil opitý. V cele strávil niekoľko hodín.

Prokurátorka nenamietala proti pokute, žiadala iba prísnejší dvojročný dištanc od šoférovania. O ten sa bude snažiť aj naďalej. Ešte včera sa písomne odvolala. „Uložený trest zákazu činnosti bol nižší, ako navrhla v záverečnej reči,“ vysvetlil hovorca žilinskej krajskej prokuratúry Milan Cisarik.

Prokurátorka nevysvetlila, prečo nie je na expolitika prísnejšia. Podľa Cisarika sa „k ďalším okolnostiam pred oboznámením s písomným vyhotovením rozsudku nebudú vyjadrovať“. Slota sa včera pojednávania nezúčastnil.

Advokátka Jána Slotu Kristína Mitrová Polková verdikt nechcela komentovať. „Po porade s klientom sa rozhodneme, či podáme odvolanie, alebo nie,“ povedala HN.

Hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová uviedla, že súdy za prvých desať mesiacov tohto roka odsúdili už 4645 ľudí za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. O uložených trestoch prokuratúra nemá prehľad.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.