Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2013, 15:23

Prokurátorka sa proti Slotovmu rozsudku odvolala

Prokurátorka Okresnej prokuratúry Čadca podala písomne odvolanie proti výroku o treste pre bývalého predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu, ktorého dnes Okresný súd (OS) v Čadci uznal za vinného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. TASR o tom informoval hovorca Krajskej prokuratúry (KP) Žilina Milan Cisarik.

Čadčiansky okresný súd dnes na hlavnom pojednávaní potvrdil pôvodný trest, v ktorom Jánovi Slotovi trestným rozkazom vymeral peňažný trest 5000 eur, v prípade nezaplatenia náhradný trest odňatia slobody 3 mesiace a zákaz šoférovania na 16 mesiacov.

Podľa samosudcu okresného súdu nedošlo na hlavnom pojednávaní, ktoré sa konalo v neprítomnosti obžalovaného, k zmene skutkového stavu a dôkazovej situácie. Preto nebol dôvod pre iné rozhodnutie súdu. Okresná prokurátorka žiadala pre obžalovaného Jána Slotu peňažný trest 5000 eur, náhradný trest odňatia slobody 3 mesiace a zákaz šoférovania na 24 mesiacov.

Bývalý predseda SNS a poslanec Národnej rady (NR) SR Ján Slota dostal trest za to, že 9. mája tohto roku ignoroval v Čadci výzvy policajnej hliadky na zastavenie motorového vozidla a po zadržaní sa odmietol podrobiť testu na prítomnosť alkoholu v krvi.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.