Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2014, 00:00

Otázky a odpovede o hlasovaní v referende

Už po ôsmy raz v 21-ročnej histórii krajiny budú Slováci rozhodovať vo všeľudovom hlasovaní. Prezident Andrej Kiska včera definitívne vyhlásil referendum, ktoré iniciovala Aliancia za rodinu ešte v auguste. A to na 7. februára 2015. Ide pritom o prvé hlasovanie týkajúce sa ľudských práv. HN prinášajú prehľad toho, čo so sebou toto hlasovanie prináša.

 

Kedy budeme hlasovať a za koľko?

Termín referenda stanovil prezident Andrej Kiska na sobotu 7. februára 2015. Splnil tak zákonom dané termíny. Ministerstvo vnútra pritom vopred avizovalo, že je schopné zrealizovať hlasovanie do 60 dní od vyhlásenia. Koľko zaplatí štát za hlasovanie, sa zatiaľ len odhaduje. Podľa predbežných čísel by malo ísť o sumu presahujúcu päť miliónov eur. Štyri milióny bude stáť zabezpečenie samotného hlasovania zo strany ministerstva vnútra, ďalších 1,2 milióna eur zaplatí štát Štatistickému úradu za spracovanie.

Kedy bude referendum úspešné?

Aby bolo referendum úspešné, musí byť splnené kvórum, teda na hlasovaní sa musí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.