Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.01.2016, 15:00

Košické letisko malo problémy, lietadlo z Londýna tam nevedelo pristáť

Včera večer sa na letisku v metropole východu udiala veľmi neobvyklá situácia.

Počasie a nepriaznivé poveternostné podmienky spôsobili, že pravidelný let z Londýna do Košíc nedokázalo pristáť ani na 7. pokus. “Dôvodom boli mimoriadne nepriaznivé poveternostné podmienky v Košiciach, keď vplyvom mrznúceho dažďa na pristávacej a vzletovej dráhe neboli namerané potrebné brzdné účinky,” vysvetlil pre Rádio Košice Juraj Tóth, marketingový manažér Letiska Košice.

Všetko nakoniec dobre skončilo a lietadlo pristálo v Poprade, kde boli podmienky na pristávacej aj vzletovej dráhe dostačujúce na vykonanie pristátie. Už nočný let z letiska Doncaster Sheffield pristál v Košiciach bez problémov. Ďalšie ranné odlety z Košíc do Viedne, Prahy a Londýna a uskutočnili podľa harmonogramu. 

"Dnes je podobná situácia v Bratislave, preto ranný let Českých aerolínií (č. OK960) letel z Prahy priamo do Košíc a následne späť do Prahy. Medzipristátie v Bratislave nebolo možné pre mrznúci dažď,” doplnil pre košický denník Tóth.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.