Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2015, 10:52

Černák odhaľuje v knihe mafiánske praktiky. Píše o úplatku pre Mečiarovu HZDS

Na doživotie odsúdený boss Mikuláš Černák prehovoril po osemnástich rokoch vo svojej novej knihe. Černák píše v knihe „Prečo som prelomil mlčanie“ aj o tom, ako za éry Vladimíra Mečiara dal jeho strane HZDS úplatok za štátnu zákazku pre svoju firmu, píše denník Sme.

Podľa Černáka suma päť miliónov korún mu mala v roku 1997 zabezpečiť víťazstvo v tendri na výstavbu budovy Okresného úradu v Krupine. Skutky z tohto obdobia sú však už premlčané.

"Mal som pod sakom nelegálnu zbraň"

Černák spomenul v knihe aj kladenie základného kameňa stavby v Krupine, kde sa v októbri 1997 zúčastnil aj s vtedajším ministrom vnútra Gustávom Krajčim. Fotografiu z tejto akcie neskôr zverejnili viaceré médiá. Černák teraz hovorí, že pod sakom mal pištoľ, ktorú držal nelegálne.

Černák ďalej v knihe opisuje, že zákazku dostal po dohode s vtedajším šéfom HZDS v Banskej Bystrici Petrom Novotným. Boss podsvetia tvrdí, že mu Novotný volal a povedal, že sa rysuje štátna zákazka, ktorú môže pre „černákovcov“ vybaviť.

V knihe Černák píše aj o tom, že časom dospel do štádia, keď nemal rešpekt pred nikým. „To bol aj začiatok môjho konca,“ konštatuje Černák.

Nemal sa koho báť

Ako tvrdí, nemal sa koho báť v časoch, keď aj vtedajší šéf HZDS Vladimír Mečiar dal cez tajnú službu (SIS) uniesť prezidentovho syna a neskôr si mal objednať vraždu Roberta Remiáša. „Celé slovenské podsvetie od Košíc po Bratislavu to vedelo, tak takéhoto štátu sme sa mali obávať?“

Černák vo svojej knihe kritizuje aj námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho. Boss banskobystrického podsvetia ho obviňuje, že keď mu v roku 2013 navrhol, že bude svedčiť, ignoroval ho. Samotný Šufliarsky to však poprel. Vysvetlil, že od Černákových advokátov dostal tri podania a všetky riešil.

Šufliarsky pripomína, že Černák, je v histórii slovenskej kriminalistiky človekom odsúdeným za najväčší počet najzávažnejších trestných činov. Preto tvrdí, že „túto osobu treba odsúdiť z morálno-spoločenského hľadiska.“

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.