Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2013, 23:59

Kotlebu volil aj biznis. Natruc

Jaroslav Kuracina, majiteľ firmy Grand Power, glorifikáciu vojnového štátu odmieta.

Osem rokov bol členom Smeru-SD. Za šéfa banskobystrického kraja však nevolil jeho kandidáta Vladimíra Maňku, ale radikála Mariana Kotlebu. Banskobystrický podnikateľ Jaroslav Kuracina tvrdí, že jeho hlas pre niekdajšieho vodcu zrušenej Slovenskej pospolitosti je prejavom sklamania z politiky. „Bol to hlavne protestný hlas. Z 90 percent som to urobil natruc,“ vysvetľuje v rozhovore pre HN. S Kotlebom sa majiteľ zbrojárskej firmy Grand Power niekoľkokrát stretol aj osobne, keď si u neho kúpil zbraň.

Tvrdí, že sa mu páči základná myšlienka nového župana. „Ak niekto pracuje, musí sa mať lepšie ako ten, kto len poberá dávky zo sociálneho systému, to je svätá pravda.“ Kotlebova kontroverzná minulosť Kuracinovi neprekáža. Všetky doterajšie obvinenia muža, ktorý Rómov označuje za cigánskych parazitov, považuje za účelové. Nepozdáva sa mu však glorifikácia slovenského štátu. Jeho starý otec totiž bojoval v SNP, ktoré Kotleba označuje za puč.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.