Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2014, 08:46

Finančník Krúpa čaká, že Nesrovnal bude konať, nie "kecať"

Finančné skupiny nemôžu zabrániť dobrým zámerom nového primátora, hovorí Pavol Krúpa, majiteľ Arca Capital.

Víťazstvo Iva Nesrovnala prišiel do Hotela Devín osláviť aj slovenský finančník Pavol Krúpa. Majiteľ investičnej skupiny Arca Capital je bratom Jozefa Krúpu, ktorý obhájil post starostu "milionárskej" mestskej časti Bratislava - Záhorská Bystrica.

Podporovali ste kampaň Iva Nesrovnala?
Nie, vôbec som sa nepodieľal na jeho kampani. Prišiel som preto, že môj brat je veľký fanúšik Iva Nesrovnala a momentálne oslavujeme víťazstvo v Záhorskej Bystrici.

Ste aj vy fanúšik Iva Nesrovanala?
Určite áno, celá naša rodina ho podporovala, takže som rád, že sa naša snaha o výhru naplní.

Ako?
Morálne. Ja som činný najmä mimo Slovenska, takže som tu najmä zo sentimentu.

Čo mu poviete?
Gratulujem a som rád, že prišiel do Bratislavy.

Čo od neho očakávate?
Očakávam jasné výsledky a efektívnosť - to čo deklaroval, že je orientovaný na výsledok a nebude tu kecať.

Finančné skupiny majú v tomto štáte veľký vplyv. Ak aj bude chcieť Nesrovnal presadiť dobré zámery, môžu zabrániť v ich realizácii. Ako vnímate vplyv finančných skupín v Bratislave vy?
Ako zástupca finančnej skupiny si nemyslím, že finančné skupiny môžu zabrániť dobrým zámerom nového primátora. Ide o to, aby našli spoločnú reč, aby ich projekty boli v súčinnosti s tým, čo Bratislava potrebuje.

Skúsme byť konkrétni. Doposiaľ je tu spor o PKO medzi tým, čo chcú Bratislavčania a čo chce finančná skupina...
Otázka je, čo chcú Bratislavčania a čo chce finančná skupina. Môj osobný názor je, že PKO treba zbúrať a postaviť tam niečo nové, moderné. Malo by to korešpondovať s charakterom Bratislavy. Iný príklad - na Železnej studničke štyri roky bojujeme s ochranármi, kde sme nakoniec rezignovali a budeme tam musieť vybudovať súkromné kúpalisko, pretože keď sme chceli vybudovať verejné kúpalisko, tak nám ochránari hádzali polená pod nohy v mene ochrany raka riavového. To, čo chcú finančné skupiny nemusí byť vždy proti verejnému záujmu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.