Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2015, 18:30

„Fekálový fantóm“ skončil vo väzbe. Kvôli obavám z ďalších trestných činov

Okresný súd Bratislava IV vzal dnes do väzby 24–ročného Martina Macka. Polícia muža obvinila z trestného činu výtržníctva v súvislosti s myzofíliou. TASR poskytli informáciu z Okresného súdu Bratislava IV.

Okresný súd Bratislava IV vzal do väzby obvineného M.M., trestne stíhaného z prečinu výtržníctva, a to z dôvodov tzv. preventívnej väzby, teda dôvodnej obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti. Rozhodnutie o väzbe je právoplatné, sťažnosť nepodala žiadna z procesných strán,“ informoval súd.


Prečítajte si aj: Polícia chytila "fekálového fantóma". Má to byť syn slovenského generála


Vyšetrovateľ obvinil syna 2. zástupcu náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl Pavla Macka pre šesť prípadov. Strážcovia zákona zadržali muža tento týždeň, vďaka informácii od občana.

Policajtom oznámil, že na zastávke električiek na Námestí svätého Františka v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves sa nachádza podozrivý muž potretý fekáliami,“ uviedla v stredu (25.11.) bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Následne na autobusovej zastávke MHD Segnerova policajné hliadky vypátrali podozrivého muža, zašpineného od fekálií.

Policajti vykonali v rámci vyšetrovania rekogníciu, pri ktorej tri poškodené ženy v osobe podozrivého jednoznačne spoznali muža, ktorý mal na ne zaútočiť fekáliami.

Strážcovia zákona vykonali v bydlisku zadržaného po súhlase sudcu pre prípravné konanie aj domovú prehliadku a taktiež konfrontáciu medzi obvineným a poškodenou, výsledkom ktorej bolo doznanie sa obvineného k spáchaniu skutkov na území Bratislavy.

Muž čelí obvineniu pre skutky, ktorých sa mal dopustiť dňa 13. apríla v električke MHD, 4. mája na Svrčej ulici v Karlovej Vsi, 24. mája na zastávke Damborského v mestskej časti Dúbravka, 28. júla na zastávke električiek Nad Lúčkami v Karlovej Vsi, 25. októbra na Záhradníckej ulici v Ružinove a 30. októbra na električkovej zastávke Segnerova.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.