Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2021, 18:26

Vítame rozšírenie dostupnosti očkovania. Veríme, že ľudia budú mať väčší záujem, tvrdí Únia miest

Odstraňovanie bariér pre dostupnosť očkovania, či už z dôvodov zložitosti registrácie alebo veľkých vzdialeností a nedostupnosti veľkokapacitných očkovacích centier.

Richard Rybníček
Zdroj: TASR/P. Neubauer

Únia miest Slovenska (ÚMS) víta rozšírenie dostupnosti očkovania otvorením možnosti očkovania aj nezaregistrovaným občanom, ale tiež zvýšením počtu mobilných očkovacích tímov. TASR o tom v utorok informovala jej hovorkyňa Daniela Piršelová.

​"Slovenské mestá robia, čo môžu a aj prostredníctvom lokálnych médií vyzývajú ľudí k očkovaniu. Robíme, čo je v našich silách, a veríme, že ľudia budú mať väčší záujem o očkovanie. Zdravie je na prvom mieste," povedal prezident ÚMS Richard Rybníček.

Odstraňovanie bariér pre dostupnosť očkovania, či už z dôvodov zložitosti registrácie alebo veľkých vzdialeností a nedostupnosti veľkokapacitných očkovacích centier, ako aj príchod vakcín bližšie k občanom, je podľa únie miest "nádejou na zvýšenie zaočkovanosti" v slovenských regiónoch.

Doplnil, že niektoré mestá pripravili pre občanov aj vlastné motivačné aktivity.

Únia miest Slovenska združuje 60 členských miest, ktoré zastupujú takmer dva milióny obyvateľov Slovenska.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.