Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2013, 09:40

Slota nakoniec pôjde pred súd. Hrozí mu rok väzenia

Prokurátorka nesúhlasí s tým, aby sa Slotova jazda vyriešila iba finančnou pokutou.

Bývalý šéf Slovenskej národnej strany Ján Slota sa predsa postaví pred súd. Prokurátorka Okresnej prokuratúry v Čadci nesúhlasí s tým, aby sa jazda exopolitika pod vplyvom alkoholu vyriešila iba finančnou pokutou. Prokurátorka preto podala preto odpor voči trestnému rozkazu.

„Samosudca nariadi vo veci hlavné pojednávanie,“ informoval dnes ráno hovorca Krajskej prokuratúry v Žiline Milan Cisárik.

Slotu v máji zadržala polícia v Čadci po podozrivej jazde. Odmietol sa podrobiť dychovej skúške, čo sa považuje za priznanie viny. Za mrežami strávil niekoľko hodín. Nakoniec sa mu ale podarilo vyhnúť superrýchlemu konaniu. Nevyhne sa však teraz tomu, aby sa jeho prehrešok preberal v súdnej sieni za účasti verejnosti. Opäť mu hrozí aj ročné väzenie, čo je maximálny možný trest za jazdu pod vplyvom alkoholu. Sudca trestným rozkazom pôvodne uzavrel jeho prípad pokutou vo výške 5-tisíc eur, a v prípade jej nezaplatenia trojmesačným väzením.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.