Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2021, 08:50 Aktualizované dňa 13.07.2021 o 19:10

Proces s Kováčikom: Očakával, že bude zadržaný. Na konci chodil skleslý a smutný, vypovedá prokurátor

​Prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry nemôžu medzi sebou komunikovať o prípade bývalého špeciálneho prokurátora Dušana K. V utorok to pred samosudkyňou Špecializovaného trestného súdu uviedol prokurátor Tomáš Honz. Príkaz mali vydať špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a jeho zástupca Peter Kysel pred približne šiestimi mesiacmi.

Honz doplnil, že sa tým má podľa vedenia ÚŠP predísť ovplyvňovaniu svedeckých výpovedí. „Zákaz bol vydaný na stručnej porade zvolanej len na tieto účely. Zúčastnili sa na nej osoby, ktoré mali byť v tomto trestnom procese vypočuté ako svedkovia. K porade prišlo 1. júna 2021,“ doplnil Honz.

Keďže vedenie Úradu špeciálnej prokuratúry malo informácie, že dvaja predvolaní svedkovia v trestnej veci Dušana K. navzájom komunikujú, tak sme sa spolu s JUDr. Petrom Kyselom rozhodli, že požiadame všetkých predvolaných svedkov z ÚŠP, teda prokurátorov aj ostatných pracovníkov, aby o danej veci navzájom nekomunikovali, pretože budú vypočutí ako svedkovia," spresnil špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Dodal, že svedok by mal vo všeobecnosti vypovedať o veciach, ktoré si pamätá na základe vlastných zmyslov, a nie na základe toho, čo uvádza iný svedok.

Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik čelí obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Tvrdí, že je nevinný.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.