Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2013, 00:00

Čentéš neuspel s námietkou voči sudcom

Sudcovia Ústavného súdu, ktorých predpojatosť namietal Čentéš, nie sú vylúčení z výkonu sudcovskej funkcie v danej veci.

Sudcovia Ústavného súdu Ján Auxt a Ľubomír Dobrík, ktorých predpojatosť namietal Jozef Čentéš v súvislosti s kauzou jeho nevymenovania za generálneho prokurátora, nie sú vylúčení z výkonu sudcovskej funkcie v danej veci. Rozhodol o tom nultý senát Ústavného súdu SR zložený z predsedu Rudolfa Tkáčika a sudkýň Ľudmily Gajdošíkovej a Ivetty Macejkovej. Prezident Gašparovič odmietol vymenovať Čentéša za generálneho prokurátora napriek tomu, že ho do funkcie za vlády Ivety Radičovej zvolila Národná rada. Prokurátor Čentéš proti tomu podal sťažnosť. Patová situácia na Ústavnom súde vznikla podaním námietok zaujatosti na jednotlivých sudcov, ktorí mali v kauze rozhodovať, a to zo strany Čentéša, ako aj prezidenta Ivana Gašparoviča. Do funkcie generálneho prokurátora už bol medzitým vymenovaný Jaromír Čižnár, ktorého zvolili výlučne poslanci Smeru-SD.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.