Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.01.2016, 11:15

Prieskum: Smer klesol, SNS má už 10 percent. Boris Kollár dobieha SaS

Kým najsilnejšia strana mierne stráca, SNS naberá na sile. Od posledného prieskumu posilnila o polovicu.

Ukázal to najnovší prieskum agentúry MVK, ktorý sa uskutočnil na prelome decembra a januára. Najsilnejšou stranou by bol podľa výsledkov SMER-SD. Ten by však so ziskom 34,5 percenta hlasov v parlamente obsadil 61 kresiel. Sám by vládnuť nemohol.

V prieskume skončila druhá #Sieť, ktorá by v parlamente získala 26 mandátov. Tretiu Slovenskú národnú stranu by podľa prieskumu volilo 10,1 percenta opýtaných, strana by obsadila 18 kresiel. Oproti predchádzajúcim výsledkom v agentúre MVK tak narástli o takmer polovicu.

Nasleduje Kresťanskodemokratické hnutie s 15 poslaneckými mandátmi. Most-Híd s 12 kreslami. Strana maďarskej komunity by disponovala deviatimi mandátmi. V parlamente by získalo rovnaký počet poslancov aj zoskupenie OĽaNO-NOVA.

Mimo parlamentu však skončila SaS, ktorá by získala 3,4 percenta. Doteraz najvyšší zisk zaznamenala strana podnikateľa Borisa Kollára Sme rodina, ktorú by podľa prieskumu volilo 2,7 percenta oslovených.

Podľa výsledkov MVK 45 percent opýtaných uviedlo, že sa na voľbách určite chce zúčastniť.

Prieskum verejnej mienky robila agentúra MVK od 28. decembra 2015 do 8. januára 2016 na vzorke 1089 respondentov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.