Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2015, 15:04

Pápež František dnes prijal odvolaného arcibiskupa Bezáka

Róbert Bezák sa s pápežom Františkom stretol prvýkrát na osobnej audiencii.

Pápež František dnes prijal na súkromnej audiencii odvolaného arcibiskupa Róberta Bezáka. Informoval o tom portál Vatican Insider. Nezverejnil však, čo bolo témou rozhovoru.

O Róbertovi Bezákovi diskutoval s pápežom na včerajšom stretnutí aj prezident Andrej Kiska. "Dlho sme diskutovali o arcibiskupovi Bezákovi, aj o tom, čo nás na Slovensku trápi," povedala hlava štátu.

Bezákovi sa 25. júna 2014 po generálnej audiencii vo Vatikáne podarilo stretnúť so Svätým Otcom Františkom. S pápežom Františkom sa vtedy stretol ako jeden z približne tridsiatich biskupov a počas krátkeho stretnutia odovzdal pápežovi list. Až dnes však dostal u pápeža osobnú audienciu, o ktorú žiadal.

Róbert Bezák sa zdržiaval od decembra na Slovensku. Do kláštora redemptoristov v Taliansku sa už nechcel vrátiť. Bezák, ktorý je členom rehole redemptoristov, si sám Bussolengo vybral za miesto svojho pobytu z viacerých ponúk, ktoré mu rehoľa poskytla. Pôsobil tam od decembra 2013. Pôvodne nesmel slúžiť omše pre verejnosť, čo mu však neskôr miestny biskup dovolil.

Svätý Otec Benedikt XVI. odvolal arcibiskupa Róberta Bezáka z pastoračného riadenia Trnavskej arcidiecézy 2. júla 2012. Rozhodol sa tak na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila od 22. januára do 1. februára 2012. V decembri 2013 Bezák opustil Slovensko a presťahoval sa do talianskeho Bussolenga.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.