Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.10.2013, 13:04

Úrad podozrieva podnikateľov z kartelu

Protimonopolný úrad podozrieva dvanásť podnikateľov z nekalých praktík pri súťažení o eurofondové projekty. „Na základe zhromaždených dôkazov úrad nadobudol podozrenie, že sa dohodli, že si nebudú konkurovať pri predkladaní ponúk vo verejných obstarávaniach v rámci projektov financovaných z európskych fondov,“ vyhlásila hovorkyňa úradu Alena Sedláková. Vo veci už beží správne konanie, ktorého výsledkom môže byť pokuta až do výšky desiatich percent z obratu firmy. Protimonopolný úrad vykonal ešte pred začatím správneho konania neohlásené inšpekcie v priestoroch viacerých podnikateľov a získal pritom „rôzne podklady vrátane e-mailovej komunikácie“.

„Razia“ prebiehala v mestách Trenčianskeho, Bratislavského a Banskobystrického kraja. V priebehu októbra ide už o druhé konanie o kartelovej dohode – úrad začal pred dvomi týždňami vyšetrovať aj najväčšie banky Slovenska. Podozrieva ich, že si dohodli rovnaké ceny za služby pre bežných klientov. HN začiatkom októbra informovali, že ministerstvo vnútra navrhuje v rámci reformy ESO zlúčiť Protimonopolný úrad SR s Úradom pre verejné obstarávanie SR.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.