Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2012, 07:37

Vážny: Jediné, čo Figeľ urobil, je zníženie pokút

Jediné, čo podľa bývalého ministra dopravy Ľubomíra Vážneho (Smer-SD) šéf rezortu dopravy Ján Figeľ (KDH) v mýtnom systéme urobil, je zníženie pokút za mýtne prehrešky. Vážny to uviedol pre TASR pri hodnotení pôsobenia vo funkcii ministra Figeľa.

"Autodopravcov však ešte zaujíma zvýhodnenie ekologických vozidiel, čo ostalo len pri sľuboch," zhodnotil Vážny. Nezmyselnou zmenou je podľa neho štvrtý dodatok k zmluve so SkyTollom, ktorý posúva splátky štátu za mýtny tender. "Za toto posunutie štát zaplatí SkyTollu na úrokoch asi 5,6 milióna eur," vyčíslil Vážny.

Za tender na mýtnu firmu, ktorý sa uskutočnil počas jeho pôsobenia vo funkcii ministra, však ešte aj v súčasnosti prebieha medzi Slovenskom a EK konanie. Súťažou sa zaoberá aj Európsky súdny dvor, krajine tak hrozí pokuta.

"Zástupcovia EK sa osobne presvedčili a aj skonštatovali, že mýto na Slovensku je efektívne," podotkol Vážny. K súdnemu sporu sa vyjadriť nechcel, keďže ten je v procese.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.