Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.01.2010, 13:57

Tender na autobusy pre Bratislavu vyhrala česká firma

Tender na dodávku 100 nízkopodlažných kĺbových autobusov na naftový pohon za 32,37 milióna eur pre bratislavskú MHD vyhrala česká firma SOR Libchavy.

ČTK o tom dnes informoval Dopravný podnik Bratislava (DPB). O zákazku mali záujem celkovo štyri firmy, víťaz ponúkol najnižšiu cenu.

"Nové nízkopodlažné autobusy budú dodávané postupne, pričom prvá flotila 20 vozidiel bude výrobcom dodaná do troch mesiacov od podpisu zmluvy," informoval predseda predstavenstva Branislav Záhradník. Dodal, že kontrakt by sa mal podpísať v apríli. "Zatiaľ zmluvná dokumentácie nie je uzavretá, ale právomocné rozhodnutie by to už malo byť, že sme zvíťazili. Je to pre nás významná zákazka," reagoval pre ČTK generálny riaditeľ SOR Libchvavy Jaroslav Trnka.

Vozový park mestského prepravcu má v súčasnosti viac ako 50 vozidiel značky SOR, tvrdil Záhradník, podľa ktorého sú tieto autobusy spoľahlivé a vykazujú nízke prevádzkové náklady.

Do tendra sa okrem SOR Libchavy prihlásil výrobca poľských autobusov Solaris, švédske Volvo a ďalší český výrobca Iveco. SOR Libchavy je druhým najväčším výrobcom autobusov na českom trhu. Spoločnosť existuje od roku 1991. Najskôr firma vyrábala stavebné maringotky, od roku 1993 je výrobcom autobusov.

DPB pôvodne plánoval nakúpiť 240 autobusov za 2,5 miliardy Sk (82,98 milióna eur). Tender, v ktorom uspela spoločnosť Auto Impex zastupujúca českého výrobcu Iveco Czech Republic, však bol po výzve Úradu pre verejné obstarávanie zrušený. Podnik následne rozdelil súťaž do troch menších častí, súčasne znížil plánované objednávky. Prvú zákazku na dodávku 40 veľkokapacitných autobusov v hodnote 27,8 milióna eur získala spoločnosť Mercedes Benz Slovakia. Či bude napokon vyhlásený aj posledný tender na nákup 60 vozidiel, by malo rozhodnúť predstavenstvo DPB v najbližších dňoch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.