Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2011, 00:00

Zaučili ju na Wall Street. Dnes robí obchody za státisíce eur

Vo svete veľkých peňazí si urobila meno univerzitným projektom pre americkú centrálnu banku Fed.

Práve ten ju naštartoval v ďalšej kariére investorky na svetových burzách. „Vypracovali sme analýzu vtedajšieho makroekonomického prostredia, v ktorej sme odporúčali zmenu úrokových sadzieb. Celé to trvalo niekoľko mesiacov,“ spomína na svoje začiatky v biznise mladá Slovenka Jurina Novotná (na snímke). 

Dnes rodáčka z Rožňavy robí na burzách obchody za státisíce eur. Má certifikát zo slávneho Wall Street, známa americká investičná banka Merrill Lynch jej ponúkla lukratívny post analytičky v portfóliovom manažmente. Novotná však nakoniec dala prednosť európskej mekke peňazí – finančnému centru Londýna. „Bojovala som proti konkurentom z Oxfordu alebo Warwicku. Ja som však mala za sebou silné výsledky zo Spojených štátov,“ vysvetľuje svoj úspech Slovenka, ktorá sa po prasknutí finančnej bubliny osamostatnila a vypracovala sa na úspešnú investorku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.