Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2010, 12:07

Na strednom Slovensku dopravcov podporilo už tisíc vodičov

Do protestnej akcie dopravcov, ktorí dnes na čerpacích staniciach zbierajú podpisy pod petíciu a informujú vodičov o ich pohľade na zavedenie elektronického mýta, sa v okresoch Banská Bystrica a Brezno zapojilo takmer 40 malých dopravcov. Do 11.00 hodiny sa im pod petíciu podpísalo vyše 1000 vodičov.

Jednou z čerpacích staníc, ktorú čiastočne blokujú dopravcovia, je v meste pod Urpínom aj pumpa na Partizánskej ceste. Vjazd na ňu obmedzuje sedem pristavených kamiónov.

"Dávame ľuďom najavo, o čo vlastne ide ohľadom cestnej dane a mýtneho. Ľudia nás chápu, tak máme dosť podpisov. V Banskej Bystrici je to 9 až 10 púmp, na ktorých máme kamióny, ktoré, podotýkam, neblokujú majiteľom osobných áut tankovanie, len ich obmedzujeme. S tým, aby ľudia mali na nás trošku času a nás vypočuli, aké požiadavky máme, že to nie je len o nás, ale aj o nich," povedal pre TASR koordinátor spomínanej akcie malodopravca Slavomír Lamper z Medzibrodu.

K žiadnemu konfliktu medzi iniciátormi protestnej akcie a inými vodičmi na týchto čerpacích staniciach nedošlo. Po jej začiatku sa aj na túto pumpu prišli pozrieť policajti. Zhodnotili, že prebieha pokojne, nemali preto dôvod zasiahnuť a odišli, konštatoval Lamper, ktorý ako jeden z prvých malodopravcov na Slovensku začal pred 19 rokmi podnikať v preprave drevenej guľatiny.

Dodal, že väčšina vodičov ich protest podporuje. Našli sa však aj takí, ktorí sa vyjadrili, že protest podporia podľa toho, ako sa situácia vyvinie. "To je tá slovenská malosť, že sa mnohí pozerajú na niekoho kto niečo robí - a potom, ak je to dobré, tak sa k nemu pridajú," konštatoval Lamper.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.