Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2011, 00:00

Mečiar: Slota sa bojí stíhania. Slota: Mečiar je dávno prežitý

Predseda SNS Ján Slota nechce reagovať na najnovší útok svojho bývalého koaličného partnera Vladimíra Mečiara. Líder ĽS-HZDS v rozhovore pre HN o Slotovi povedal, že má strach, že bude trestne stíhaný. "V prípade pána Mečiara ide o dávno prežitého politika a tomu zodpovedá aj jeho úroveň vyjadrení," tlmočila Slotu hovorkyňa národniarov Jana Benková.

Polícia nekomentuje

Mečiar na otázku, či vie o niečom, kvôli čomu by sa Slota mal obávať stíhania, v rozhovore povedal: "Sú tu orgány činné v trestnom konaní, ktoré by mali možno niektoré veci vyhodnotiť inak. Je to môj osobný právny názor. Ale pokiaľ ide o skutky, nechcite to odo mňa." Predseda HZDS nazval šéfa SNS zbabelým človekom a povedal o ňom, že bude slúžiť komukoľvek: "Pomôže tejto vláde toľkými hlasmi, koľko bude potrebovať." Slota s Mečiarom pritom v minulosti stáli vedľa seba v dvoch vládach. Slotova SNS sa po vlaňajších voľbách len tesne dostala do parlamentu, Mečiarovo HZDS po rokoch dokonca zostalo mimo neho.

HN sa v súvislosti s Mečiarovými vyjadreniami opýtali polície, či preveruje nejaké informácie týkajúce sa Jána Slotu. "Polícia neposkytuje informácie ku konkrétnym osobám," znela odpoveď hovorkyne policajného prezídia Andrey Dobiášovej.

Spišiak: Slota je v strese
Šéf polície Jaroslav Spišiak však v najnovšom rozhovore pre týždenník .týždeň na Slotovu adresu vyhlásil: "Ten človek je jednoducho v strese, pretože sa niečoho veľmi bojí." Predseda opozičných národniarov v uplynulých dňoch na Spišiaka viackrát zaútočil.

Tvrdil o ňom, že má blízko k bývalému šéfovi gangu pápayovcov, že sa pozná s nájomným vrahom, hovoril o autonehodách či krádežiach benzínu, ktorých sa mal Spišiak v minulosti dopustiť, či o spolupráci s maďarskou tajnou službou. SNS dokonca podala na šéfa polície podnet na Národný bezpečnostný úrad, aby ho nanovo preveril.
Ján Borčin

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.