Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2021, 15:50

Hraničné priechody tretej kategórie budú od piatka otvorené, pokračujú aj kontroly

Polícia upozorňuje, že od piatka od 6.00 hod. ráno bude platiť aj vyhláška Úradu verejného zdravotníctva, ktorou sa upravujú podmienky karanténnej povinnosti občanov.

Hranice s Českom
Zdroj: Ilustračná snímka: TASR

Všetky bývalé hraničné priechody tretej kategórie budú od piatka (9. 7.) rána otvorené, polícia bude spolu s armádou, príslušníkmi Finančnej správy a Zboru väzenskej a justičnej stráže naďalej vykonávať kontroly plnenia karanténnych povinností osôb pri vstupe na územie Slovenska.

​Informoval o tom informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová. Polícia zároveň upozorňuje, že od piatka od 6.00 hod. ráno bude platiť aj vyhláška Úradu verejného zdravotníctva, ktorou sa upravujú podmienky karanténnej povinnosti občanov.

"Na základe stredajšieho (7. 7.) uznesenia vlády SR a rozhodnutia ministra vnútra SR budú od piatka otvorené všetky bývalé hraničné priechody tretej kategórie a všetky prekážky na prekračovanie vnútorných hraníc budú odstránené," uviedla policajná hovorkyňa.

Priblížila, že na všetkých väčších cestných priechodoch prvej a druhej kategórie budú trvalé kontroly.

Na menších priechodoch tretej kategórie sa bude podľa jej slov vykonávať pravidelný monitoring dodržiavania karanténnych povinností osôb.

Polícia apeluje na občanov, aby si pred príchodom na miesta kontroly pripravili potrebné doklady a potvrdenia, prípadne mobilné zariadenia s digitálnymi formami potvrdení, aby sa zabezpečila plynulosť premávky.

Pripravené treba mať podľa slov Bárdyovej najmä potvrdenie o registrácii cez eHranicu a pokiaľ sú osoby zaočkované, aj potvrdenie o očkovaní. "Policajný zbor vykonáva kontrolu digitálnych Covid preukazov EÚ aj prostredníctvom mobilných čítacích zariadení," dodala.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.