Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2010, 15:16

V Svrčinovci čakali na registráciu najmä poľské kamióny

Približne 70 väčšinou poľských kamiónov čakalo dnes dopoludnia v kolóne na registráciu do mýtneho systému na slovensko-českom hraničnom priechode Svrčinovec – Mosty u Jablunkova.

Starší poľský vodič sa po vyše trojhodinovom čakaní pousmial a zhodnotil ho ako znesiteľné. Posťažoval sa však na veľa potrebných potvrdení pri registrácii. „Stačilo by jedno potvrdenie pre mňa, že som prebral zariadenie a jedno potvrdenie pre úradníčku,“ dodal.

Kolóny očakával na hraničnom priechode aj vodič kamióna Andrzej zo Štetína, ktorý čakal na vybavenie tri hodiny. „Už sme vedeli, že je kolóna, ale nie až takáto. Kolegovia nám povedali, že sa dlho čaká. Ale je tu k dispozícii káva a čaj,“ povedal Andrzej.

Majiteľ špedičnej firmy David Mura z Ostravy prišiel na hraničný priechod vo Svrčinovci na osobnom aute a zaujímal sa o možnosť registrácie piatich áut na inom mieste. Po odporúčaní sa vybral do Žiliny, kde mala byť registrácia bez čakania. „Čakal som s vybavením, až budem mať prepravu cez Slovensko. Neviem, odkedy dopravcovia vedeli, že mýtne na Slovensku sa bude platiť. Ja som sa to dozvedel tak týždeň predtým, ako tu začali kolóny. A tým pádom som čakal, až to bude najnutnejšie a pýtal som sa, kde to vybaviť mimo hraničných priechodov vo Svrčinovci či v Makove,“ uviedol Mura.

„Polícia v Žilinskom kraji neustále monitoruje situáciu na hraničných priechodoch. Do súčasnej doby sme nezaznamenali žiadne vážnejšie problémy, doprava do vnútrozemia je priebežná,“ informoval o aktuálnej situácii hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.