Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2010, 14:39

Mýtna polícia vyzbierala na pokutách takmer 50 tisíc eur

Mýtna polícia udelila za prvých šesť dní plného fungovania mýtneho systému pokuty v sume 46.340 eur v rámci 28 priestupkov.

Prevažná väčšina priestupkov sa týkala chýbajúcich palubných jednotiek v nákladných autách. Informoval o tom na dnešnej tlačovej konferencii riaditeľ odboru Mýtnej polície Generálneho riaditeľstva Železničnej polície Erik Dóczi.

Polícia tiež zadržala šesť osvedčení o evidencii vozidla. Tie polícia zobrala iba vodičom, ktorí odmietli uhradiť pokutu a zakázala im pokračovať v jazde. "K vodičom sme zhovievaví neboli," zdôraznil Dóczi. Podľa neho to deklaruje aj odobratie spomínaných osvedčení.

"Kontroly začali hneď po spustení mýta, kontrolujeme nepretržite," konštatoval Dóczi. Od 1. do 6. januára sa na spoplatnených cestách vystriedalo celkovo 348 policajtov. Denne na komunikáciách pracuje 66 mýtnych policajtov v 25 mobilných jednotkách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.