Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2021, 11:17 Aktualizované dňa 07.07.2021 o 12:43

Mikulec: Budeme sa snažiť sprejazdniť čo najviac malých hraničných priechodov

Minister vnútra naznačil, že ak dôjde v okolitých krajinách k zhoršeniu pandemickej situácie, sprísni sa aj režim na hraniciach.

Po schválení posilnenia personálnych kapacít príslušníkov, ktorí pomôžu s kontrolami na hraniciach, by chcela polícia postupne otvárať malé hraničné priechody, ktoré sú momentálne uzavreté. Uistil o tom minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).

"Máme 33 malých hraničných priechodov, ktoré boli uzavreté, budeme sa snažiť postupne čo najviac z nich sprejazdniť,“ povedal po rokovaní vlády.

Potvrdil, že sa takisto na vybraných hraničných priechodoch, kde to situácia dovoľuje, uvažuje o vytvorení špeciálneho pruhu pre zaočkovaných. Minister takisto naznačil, že ak dôjde v okolitých krajinách k zhoršeniu pandemickej situácie, sprísni sa aj režim na hraniciach. Poukázal pritom na rastúce reprodukčné číslo v Českej republike.

Vláda v stredu schválila vyčlenenie do 500 ozbrojených príslušníkov Finančnej správy a do 200 príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže denne do konca roka 2021 na zabezpečenie kontroly na hraniciach.

"Podľa potreby a aktuálneho vývoja situácie budú nasadzovaní do hliadok spoločne s príslušníkmi polície na bývalých hraničných priechodoch na vnútornej schengenskej hranici s Maďarskom, Rakúskou republikou, Českou republikou a Poľskou republikou, ako aj na zabezpečovanie verejného poriadku a v súvislosti s opatreniami v boji proti novému koronavírusu na celom území Slovenskej republiky," vysvetlil rezort vnútra.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.