Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2021, 10:10

Video ukazuje napätie na hraniciach. Priechod strážili policajti, došlo aj na násilie

Na viacerých hraničných priechodoch protestovali proti novým opatreniam ľudia žijúci v pohraničných oblastiach.

Video ukazuje napätie na hraniciach. Priechod strážili policajti, došlo aj na násilie
Zdroj: TASR/Róbert Fritz

Nespokojní ľudia v utorok protestovali proti zatváraniu menších hraničných priechodov. Na niektorých miestach dochádzalo aj ku konfliktom s políciou. 

Uzavretý je aj prechod s Českou republikou Horné Srnie - Brumov-Bylnice. Práve tam sa odohrala roztržka, pri ktorej musela zasahovať polícia.

Video z miesta incidentu ukazuje, ako ľudia stoja na hraničnom priechode pred betónovými zátarasami. Polícia ich vyzýva, aby odstúpili a po neuposlúchnutí ich vytlačí. 

Viacero ľudí sa po zásahu polície ocitlo na zemi a došlo k roztržkám. Následne museli policajti strážiť priechod. 

Na hraničnom priechode Horné Srnie zadržali poslanca Národnej rady za ĽSNS Petra Krupu. 

"Polícia má situáciu plne pod kontrolou a je naozaj absolútne nepochopiteľné, keď si niektorí ľudia vybíjajú svoju zlosť na policajtoch, ktorí si plnia svoje povinnosti, vyplývajúce z uznesenia vlády," uviedol prezident Policajného zboru Peter Kovařík.

Policajný šéf požiadal verejnosť, aby rešpektovala pokyny policajtov a nevyvolávala zbytočné roztržky. "Tie nakoniec brzdia všetkých, ktorí chcú bez problémov prejsť cez hranice. Disciplinovanosť celý prejazd urýchli," doplnil.

Na viacerých hraničných priechodoch protestovali proti novým opatreniam ľudia žijúci v pohraničných oblastiach.

Kritizujú nové podmienky prechodu cez hranice, najmä uzavretie niektorých hraničných priechodov. Polícia od pondelka 5. júla začala s kontrolami na hraniciach.

Uzavretý je aj prechod s Českou republikou Horné Srnie - Brumov-Bylnice. Nespokojnosť prišlo v utorok do Horného Srnia vyjadriť podľa odhadu starostu obce Jozefa Húserku približne 200 ľudí.

Uzatvorený priechod komplikuje podľa neho situáciu Slovákom, ktorí v Českej republike pracujú. Dodal, že rovnaká situácia je i na českej strane.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.