Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2011, 11:12

Štefan Harabin bude pracovať z domu

Predseda Najvyššieho súdu (NS) Štefan Harabin bude chodiť do práce len tri dni v týždni. V dnešnom vydaní to na štvrtej strane píše denník Sme.

Harabinovu žiadosť o prácu v domácom prostredí odobrila Sudcovská rada NS v pondelok (19.9). Podľa denníka musel v žiadosti Harabin radu informovať, ako rýchlo vie prísť v prípade nutnosti na súd. Keď bude v Bratislave, na súd príde do pol hodiny, v prípade, že bude na východnom Slovensku, odkiaľ pochádza, bude mu to trvať päť hodín. Podľa informácií Sme sa chce predseda NS zdržiavať v obci Hranovnica, odkiaľ pochádza jeho manželka.

Súdnej rade neprekážalo, že Harabina ako predsedu NS nemá kto počas jeho neprítomnosti zastúpiť. Funkcia podpredsedu je totiž už vyše roka neobsadená.

Predseda NS podľa denníka tvrdí, že o prácu z domu požiadal, lebo je členom senátu, ktorý rozhoduje najzávažnejšie trestné kauzy. Koľko ich rozhodol od júna 2009, keď sa vrátil na NS, tají.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.