Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.07.2021, 12:37

Vodiči sa musia pripraviť na zmeny. Bratislava spúšťa rekonštrukciu v centre mesta

Zmeny sa dotknú aj MHD kvôli dočasnému presunutiu zastávky.

Vodiči sa musia pripraviť na zmeny. Bratislava spúšťa rekonštrukciu v centre mesta
Zdroj: HN/Pavol Funtál

V Bratislave začína magistrát od utorka s opravou ostrovčeka na Hodžovom námestí, v časti priechodu pre chodcov od ulice Palisády k Prezidentskému palácu. Vodiči i chodci musia rátať s obmedzeniami. Ukončenie prác je naplánované na 15. august.

"V rámci opravy vymeníme všetky obrubníky, asfalt a betón nahradí zeleň a priestor pre chodcov dostane novú dlažbu," avizuje bratislavská samospráva.

Počas opravy bude zastávka MHD Hodžovo námestie v smere na Pražskú ulicu posunutá o približne 45 metrov ďalej od križovatky.

"Obmedzenie pre vozidlá bude predstavovať zúžený ľavý jazdný pruh v smere do centra. V opačnom smere na Pražskú ulicu budú jazdné pruhy presmerované doprava aj cez pôvodnú polohu presunutej zastávky. Ľavý jazdný pruh bude zabratý pre techniku a materiál," spresnilo mesto.

Upozorňuje, že plánovaný termín ukončenia prác sa môže meniť v závislosti od počasia či iných komplikácií, zistených pri oprave.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.